Cellulit – test

U większości kobiet cellulit pojawia się najpierw na zewnętrznej stronie ud. Rozpoczyna się niemal niewidocznym pierwszym stadium, które najczęściej zauważane jest jedynie przypadkiem.

Jeśli cellulit dostrzegają również inne osoby, oznacza to, że znajduje się już w drugim stadium. W wielu przypadkach występuje wtedy nie tylko na udach. Przy zastosowaniu testu podstawowego można stwierdzić zmiany także na skórze pośladków.

Po pośladkach cellulit atakuje biodra, brzuch i zewnętrzną stronę ramion. Osoby, u których cellulit widoczny jest na kończynach dolnych lub tułowiu, powinny przeprowadzić test podstawowy na ramionach. Stadium początkowe jest bowiem łatwiejsze do wyleczenia. Im wcześniej cellulit zostanie dostrzeżony, tym lepiej.

Opisywany proces rozprzestrzeniania się „pomarańczowej skórki” jest charakterystyczny dla ludzi o budowie ciała raczej krępej lub wysportowanej, czyli dla typów konstytucjonalnych pyknicznych i atletycznych. Osoby posiadające taki właśnie typ budowy ciała są szczególnie podatne na występowanie „pomarańczowej skórki”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *