Jaki jest twój typ konstytucjonalny?

Jaki jest twój typ konstytucjonalny?

Często obserwuje się występowanie dwóch typów jednocześnie, a nawet może się zdarzyć mieszanka wszystkich trzech typów. Ten poradnik ma za zadanie między innymi pomóc w odnalezieniu własnego typu konstytucjonalnego. Przejrzyj się w lustrze. Jeśli trudno ci od razu stwierdzić, do jakiego typu możesz się zaliczyć, spróbuj szczerze ocenić, do jakiego najbardziej jesteś podobny. Tylko w ten sposób dowiesz się, czy grożą ci kłopoty związane z cellulitem. Zorientujesz się, jakie stadia masz już prawdopodobnie za sobą i jakie partie ciała mogą zostać zaatakowane w następnej kolejności.

Pomocna w ustaleniu własnego typu może okazać się poniższa tablica. Sprawdź, czy masz niżej opisane cechy i zsumuj uzyskane punkty.

• Ramiona: wąskie (1), średnie (3), szerokie (5),

• Piersi: płaskie (1), normalne (3), pełne (5),

• Klatka piersiowa: wąska i płaska (1), masywna i krępa (3), okazała (5),

• Brzuch: płaski (1), płaski z lekką wypukłością (2), pełny lub znaczna wypukłość (3), jędrny i płaski (5),

• Kształt tułowia: ramiona tej samej szerokości co biodra (1), biodra szersze niż ramiona (3), ramiona szersze niż biodra (5),

• Pośladki: płaskie (1), obfite (3), małe i mocne (5),

• Dłonie i stopy: długie, szczupłe, drobnej budowy (1), małe i okrągłe (3), mocne, silne, grubokościste (5),

• Skóra: cienka, delikatna (1), zdrowa, lekko pofałdowana (3), mocna, skłonna do powstawania fałd (5),

Po podsumowaniu punktów możesz określić, jaki typ budowy ciała reprezentujesz:

– 8-12 punktów – Jesteś typem leptosomicznym. Cellulit nie stanowi dla ciebie żadnego zagrożenia. Pielęgnuj swoją skórę i wspomagaj jej funkcje poprzez stosowanie preparatów kosmetycznych dla całego ciała.

– 13-20 punktów – Jesteś typem mieszanym w niewielkim stopniu zagrożonym możliwością wystąpienia cellulitu. W żadnym jednak wypadku nie należy go lekceważyć. Przestudiuj uważnie niniejszy poradnik i spróbuj zastosować się do jego zaleceń, przede wszystkim pod kątem profilaktyki. W twoim przypadku leczenie szybko przyniesie rezultaty.

– 21-27 punktów – Masz okrągłe kształty. Twoja skóra narażona jest na pojawienie się cellulitu i poduszeczek tłuszczowych. Przy odrobinie wysiłku i wytrwałości powinno ci się udać zahamować nie tylko dalsze rozprzestrzenianie się cellulitu, lecz także jego odnawianie.

– 28-43 punkty – Uwaga! Nie zdajesz sobie sprawy z tempa rozprzestrzeniania się cellulitu. Najpierw ukryta pojawia się na udach, następnie ogarnia biodra, brzuch i nawet ramiona. Uwaga, nie chodzi wyłącznie o wygląd! Pamiętaj, że cellulit może być groźny dla zdrowia.

– 44-50 punktów – Twój typ budowy posiada wszelkie cechy ideału. Wykorzystaj to! Cellulit może być u ciebie oznaką niewłaściwej formy lub niedostatecznej aktywności fizycznej. Powinnaś nie tylko próbować udoskonalać proporcje swojego ciała poprzez ruch, sport i ćwiczenia, ale także umieć obronić się przed cellulitem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *